המקום הכי חם בגיהנום


“המקום הכי חם בגיהנום” הוא מגזין עיתונות עצמאי בנושאים חברתיים. במגזין הזה אנו מבקשים לעשות עיתונות שדבקה בעקרונות של דמוקרטיה, שוויון וצדק חברתי. עיתונות שלא מפחדת לקחת צד. ששומרת על פרופורציות, שאינה מתלהמת, שנצמדת לעובדות ולסטנדרטים מקצועיים, סקרנית וחוקרת, אך לא כזו השקועה עד צוואר בביצת הניטרליות הדביקה והמזויפת.

המגזין מתמקד בנושאים כמו: אוכלוסיות מוחלשות, אנשים עם מוגבלויות, מבקשי מקלט, דיור ציבורי, מאבקים חברתיים, זכויות אדם ואזרח. אחת המטרות היא להביא קולות מהמציאות הישראלית, שכמעט אינם נשמעים בתקשורת הממוסדת. אנחנו עוקבות אחרי נושאים אלה ואחרים בצורה מאד יסודית, וגם הבאנו כמה חשיפות בלעדיות ותחקירים על הכוחות החזקים במשק.

כותבים אצלנו, לצד עיתונאים שזה מקצועם, האנשים שהסיפורים האלה רלוונטיים לחייהם (מבקשי מקלט, בדואים, אנשים עם מוגבלות פיזית ונפשית ועוד). כל הכותבים, צלמים ומאיירים מקבלים שכר סופרים על עבודתם.

היזמיות מאחורי המיזם:

עינת פישביין

כתבת ומייסדת

נולדה בבת ים, גדלה ברעננה ובאבן יהודה. כתבת מגזין. בעבר כתבה ב”ידיעות אחרונות”, “הארץ”, היתה סגנית עורך ב”7 ימים”, הכינה כתבות טלווזיה עבור “אולפן שישי” בערוץ 2, ערוץ 10, “עובדה” ו”יומן ערוץ 1″. הנחתה את הסדרות “העין השלישית” בקשת ו”הנבחרת” ביס-דוקו.

זוכת פרס סוקולוב לשנת 2000 על כתיבה בנושאים חברתיים ועל חשיפת נושא מהגרי העבודה בישראל.

אירית דולב

עורכת ראשית ומייסדת שותפה

נולדה בפרדס כץ. יוצרת, עורכת ובמאית של סדרות וסרטים דוקומנטריים.

לינק לאתר המיזם:http://www.ha-makom.co.il/

שנת הקמה: 2013