אפשרויות – טיפול וסיוע בעזרת כלבים


מטרת המיזם היא לסייע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים באמצעות מפגשים עם כלבים. המיזם נולד מתוך אמונה ביכולת של כלבים, בהכוונה נכונה של איש מקצוע ,לעזור ולעשות שינויי אמיתי ומשמעותי בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים. המפגשים עם כלבים מתקיימים במוסדות טיפוליים ובתי ספר ונערכים במתכונת של פעילות קבוצתית. במהלך המפגש אנו מבצעים פעילות “אילוף” כלבים עם המשתתפים.

באמצעות האילוף המשתתפים צוברים הצלחות וחווים העצמה, המשתתפים לומדים על דחיית סיפוקים והתבוננות באחר, ניתן דגש על שימוש בחיזוקים חיובים ופיתוח אמפתיה אצל המשתתפים כמו כן עבודה לפי מטרות פרטניות אשר מוצגות לנו ע”י הגוף המזמין.

ייחודיות המיזם הוא ביכולת שלנו להתאים תוכנית לכל לקוח. הצוות שלנו מונה עובדת סוציאלית בעלת הכשרה בפסיכותרפיה והדרכת מטפלים, קלינאית תקשורת, מנתחת התנהגות, מורה לחינוך מיוחד וטיפול בתנועה, מאלף כלבים בכיר ומדריכי כלבנות טיפולית וכמובן כלבים אשר נבחרו ואולפו במיוחד לפעילות.

היזמים מאחורי המיזם:

אילן פרומקין בן 37 מהיישוב אלון הגליל.

עוסק בתחום אילוף הכלבים החל משנת 2005 ובחיבור שבין כלבים לאנשים עם צרכים מיוחדים החל משנת 2007. בתחילה עסקתי בתחום באנגליה ולאחר מכן העמקתי את לימודיי בארצות הברית בתחום.

החל משנת 2011 אני מנהל את הכלבייה הטיפולית בתל מונד (מלכ”ר) ומלמד את הנושא במכללות שונות.

בשנת 2015 הקמתי את אפשרויות במטרה לגשר על פער שזהיתי בתחום בין השירותים הניתנים במרכז הארץ ואזור השרון לעומת אזור הצפון.

לינק למיזם : http://www.na.co.il

שנת הקמה:2015